НОВИХ ЗМІН ЕРА                    Немає нічого таємного, що не стане явним (Луки 8:17)
Вітаю Вас Гість | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Самопізнання, духовний розвиток, психологія, філософія, езотерика, сакральне мистецтво, оздоровлення душі та тіла, древні знання та історія, артефакти древності
 
  Загрузить Adobe Flash Player  
ВІДКРИТИ ПЛЕЄР В ОКРЕМОМУ ВІКНІ
(автоплей)

Іноді щоб над цим написом відображався медіа плєер, слід встановити доповнення, яке пропонує ваш браузер, яке також згодиться на інших сайтах.
Рекомендованими для перегляду є браузер Google Chrome
, який слід оновити до останньої версії.

           
ПЕРЕЙТИ ДО ЗАПИСІВ ПРОГРАМ           
           

перехід на сторінку з записами тематичних аудіо програм


Меню сайту

Категорії розділу
Статті [13]

Міні-чат

Наше опитування
Оцініть музику ефіру

[ Результаты · Архив опросов ]
Всего ответов: 23

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


 щоб ПІдТРИМАТИ 
 матеРіально
 рОЗВИТОК
 проекту
 "РАДІО ЕЗОТЕРА"
 пишіть на емейл:

 radioezotera@gmail.com каталог сайтів Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Український рейтинг TOP.TOPUA.NET измерьте скорость интернета АУМ - украинский портал ресурсов духовного,психического и физического развития человека
Головна » Статті » Статті

Трохи про езотерику

Трохи про езотерику

(від журналу "Пробудження")

   Езотерика штука дуже неоднозначна, навіть в мене коли друкую це слово у ворді, воно підкреслюється червоним, так ніби в українській мові і не має такого слова. Більшість людей має абсолютно хибні уявлення про те, що таке езотерика, і справді є дуже багато міфів пов’язаних з цим всім. Їх я зараз буду трішки розвінчувати. Багато хто уявляє, що езотерика це щось типу магії, окультизму, всяких спіритичних сеансів, викликання духів, привороти, відвороти і всяке таке. Що тут говорити, навіть якщо наберемо в Гугл слово езотерика, то в перших десятці попадуться сайти, що запропонують погадати долю, приворожити гроші, навести порчу на конкурентів і т. д. Ото все насправді не має нічого спільного до езотерики, просто ці бізнесмени від магії (до магії теж вони нічого не мають) побачили красиве слово, і взяли собі як упаковку.

   Саме слово "езотерика" грецького походження і означає – внутрішній, або ж таємний. Це просто якісь знання, що є доступними для вузького кола людей. Скажемо знання по атомній фізиці, чи квантовій механіці теж можна назвати езотерикою, оскільки доступні лише вузькому колу вчених. Іншим синонімічним словом до езотерики є містика. Містика перекладається як просто таємниця, нічого спільного не має з духами, окультизмом та всією іншою фігнею. Також є люди, яких називають містиками, містик то просто носій таємниці. Якщо для прикладу вам розповім велику таємницю, секретний рецепт приготування дуже смачного яблучного пирога, ви теж станете містиками. Але той рецепт не можна буде розповідати всім підряд, лише людям, що будуть гідні стати посвяченими у велику містерію приготування яблучного пирога.

   Якщо серйозно, то езотерика і містика мають дуже чітку прив’язку до релігії, езотерика то є внутрішня, таємна сторона релігії. Але давайте розберемо що ж таке є релігія. Саме слово походить від латинського слова "relegere", що означає - збирати, зв’язувати. Як сказав якось блаженний Августин - релігія то зв'язок людини з Богом. Щось в цьому справді є. Релігій є багато і всі релігії проявляються дуже по різному і на багатьох рівнях. Візьмемо до прикладу Християнство, яке є найпоширенішою релігією в світі, фактично майже половина всього населення нашої планети називає себе християнами (щоправда, це не заважало цій половині вести війни між собою, ходити у хрестові походи, тощо.) Християнство проявляється на зовнішньому поверхневому рівні тим, що люди щонеділі ходять до церкви, інколи (як правило перед Пасхою) до сповіді, носять хрестики, беруть у церкві шлюб та інше. Також Християнство може проявлятись на емоційному рівні як щира віра певних людей, любов до Бога, коли люди збираються, співають псалми, щиро моляться, намагаються дотримуватись Божих законів. На інтелектуальному рівні Християнство проявляється у читанні та інтелектуальному аналізі Біблії, настанов отців Церкви, у богослов’ї. І врешті, на рівні езотерично-містичному Християнство проявляється у безпосередньому пізнанні Бога, у святості, у праведності (великі християнські святі, такі як Серафим Саровський, Франциск Асізький, є справжніми містиками). А сама езотерика - це частина релігії, що відповідає за вдосконалення духа людини (також вона поєднує емоційний та інтелектуальний рівень проявлення релігії), а оскільки робота з вдосконалення духа доволі непроста, то й в усі часи нею мало хто займався, ось і вийшло що лише невелика купка людей володіють цими знаннями.

   В кожній релігії є течії, які називаються езотеричними, тобто це означає, що ці течії найбільшу увагу приділяють саме духовному вдосконаленню людини, в той час як всі зовнішні речі, ритуали, обряди є другорядними. І Індуїзмі це йога, в Буддизмі це дзен, в Ісламі – це суфізм, в Іудаїзмі – це кабала та хасидизм, а в Християнстві – це ісихазм.
Джерело: http://waking-up.org
Категорія: Статті | Додав: Павло (25.03.2011) | Автор: Павло Чайка E W
Переглядів: 1630 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Кошик

Валюта


Пошук

Календар

Архів записів


варто відвідати

езотерична співдружність
психологічно-релігійно-мистецький журнал пробудження
www.waking-up.org
эзотерический журнал лотоса
http://ezotera.ariom.ru

Copyright Радіо "Езотера" © 2021e-mail: radioezotera@gmail.com